מוזאיקה מקליפת ביצה אולי זה לא נשמע רציני, אבל היצירות עם מוזאיקה מקליפת ביצה הן די מרשימות. אם חשבתם לנסות לעשות מוזאיקה או פסיפס, קליפת הביצה הינה חומר זמין נגיש בכל זמן וכל בית וגם קל מאוד לעבודה.
תנסו אתם ותראו כמה זה פשוט. רק תיעזרו בסבלנות.
ובכן, השלב הראשון הוא הכנת החומרים.

את קליפת הביצה ניתן להדביק על כל משטח קשיח (לא גמיש), בין אם זה עץ, פלסטיק, זכוכית או MDF.
אני השתמשתי בתחתית מוכנה מעץ שקניתי בחנות לחומרי היצירה.

הדבר הכי חשוב שצריך לעשות עם קליפת הביצה – הוא להוריד ממנה את הכרום הפנימי, כדי שלא יפריד בין שכבת הדבק לבין הקליפה עמצה. הכרום יורד כשהוא רטוב, לכן אפשר לבשל את הביצים , לקלף את הקליפה ולהוריד את הכרום, או לחילופין, אפשר לשבור את הביצה הטריה ולהוריד את הכרום מפנים של החצאים שלה.

בדרך הראשונה (עם ביצה מבושלת) תקבלו שברים קטנים של הקליפה, ובדרך השניה (עם ביצה טריה) תקבלו שברים גדולים שיהיה ניתן לשבור אחר-כך לחלקים קטנים יותר.כמו כן, ניתן לצבוע את הקליפה לפני שמדביקים אותה על המשטח או אחרי ההדבקה.

מוזאיקה מקליפת ביצה - שלב 1
בתחתית הזו אני קודם הדבקתי את הקליפה ואחרי זה צבעתי את כל היצירה.
אחרי שהורדנו את הכרום מהקליפה, ניתן לה להתייבש ובנתיים נצייר את הצורה המתאימה בתחתית – צורת הלב.

להדבקת הקליפה נשתמש בדבק פלסטי רגיל. נשים טיפת דבק לצידה הקעור של חתיכת קליפה קטנה ונצמיד אותה למשטח. עם הקליפה מתפוצצת מתחת לאצבע – זה בסדר וזה נכון, כי מבטיח הצמדות טובה של הקליפה למשטח.

אם הדבק נמרח על הצידה העליונה של הקליפה – אל דאגה. דבק פלסטי יבש לא מהווה בעיה בצביעה – ניתן לצבוע מעליו.

מוזאיקה מקליפת ביצה - שלב 2אז נתחיל להדביק חתיכה אחרי חתיכה של הקליפות כמו בהרכבת פאזל. מי שאוהב פאזלים, בהחלט יהנה גם מהעיסוק הזה. נמלא בחתיכות הקליפה קודם את צורת הלב, נצייר מבסיבה לב קצת יותר גדול עם רווח של כ- 3 מ"מ בין הקווים, על מנת להפריד את הרקע מהלב עצמו.
עכשיו נמשיך להדביק קליפות בתחום הרקע.
כשנסיים למלא בחתיכות את כל התחתית, נשאיר אותה להתייבש כשעה-שעתיים.

לצביעה כדאי להשתמש בצבעים אקריליים אבל לא סמיכים מאוד, כדי שלא ימלאו את הרווחים שבין חתיכות הקליפה.

מוזאיקה מליפת ביצה - שלב 3אחרי שנצבע את המוזאיקה וניתן לצבעים להתייבש, צריך לכסות את כל היצירה בלכה אקרילית. גם הלכה צריכה להיות נוזלית ולא סמיכה מידי, כדי שלא תעלים את האפקט של מוזאיקה.כשנגמור עם הלכה, ניתן ליצירה שלנו להתייבש בפעם האחרונה ואז כבר אפשר לתת אותה במתנה, למשל לחג האהבה (טו' באב) או ל- Valentine's Day
התחתית לכוס שיצרנו מתאימה בתור מתנה גם לחבר או חברה בכל הזדמנות אחרת.