ציור זכוכיתפעם גלשתי באינטרנט בכל מיני אתרי יצירה מצדפים וזה עשה לי חשק לעשות משהו יפה משלי. החלטתי לעטר מראה עגולה במסגרת צדפים. אבל כשניגשתי כבר להדביק מראה על הבסיס, ראיתי שהיא סרותה. התבאסתי אבל הייתי צריכה להחליף אותה במשהו ופתאום נזכרתי שיש לי זכוכית שנשארה משעון שנשבר לפני הרבנ זמן. למזלי הזכוכית הייתה עגולה ובדיוק באותו הקוטר כמו המראה.

אני מה זה לא סובלת כשאני צריכה לעצור באמצע היצירה בגלל שחסר משהו. במקרים כאלה יש סיכוי שאני לא אסיים את היצירה עוד הרבה זמן.

הזכוכית הייתה שקופה כמוון והייתי צריכה להמציא איזה קישוט בשבילה. באותה התקופה אני התעניינתי בציורי זכוכית. הצגתי כאן את החלון שהעיצבתי בצבעי זכוכית. מייד עלה לי רעיון לצייר עלה אדר שאני מאוד אוהבת את צורתו ומזמן רציתי לצייר אותו איפשהו. ציירתי עלה עם עפרון רגיל ועברתי על כל הקווים עם התוחם בצבע ארד לציורים על זכוכית.

[ad#adaptive]

כשנתוחם התגבש קצת (כעבור שעה) מילאתי את המרווחים בין הקווים עם צבעי זכוכית על בסיס מים. את הצבעים שהיו חסרים לי יצרתי על ידי ערבוב של הצבעים הקיימים.

כשכל המשטח היה צבוע השארתי את הזכוכית עד למחרת כדי שהצבעים יתייבשו לגמרי. בנתיים צבעתי את הבסיס העגול מדיקט שהיה ל: במרכז צבעתי עיגול לבן בקוטר של הזכוכית, ובשוליים צבעתי בזבע זהב מטליק.

כשהציור על הזכוכית התייבש הדבקתי אותה עם דבק פלסטי רגיל במרכז של הבסיס, בדיוק על העיגול הלבן. צבע לבן מתחת לזכוכית צבועה מבליט את כל הצבעים והציור נראה חיי ובוהק. אחרת צבעי הציור ייראו דהויים.

לבסוף הגיע שלב של הדבקת צדפים על הבסיס, מסביב לזכוכית, בעזרת דבק חם. בהתחלה הסתרתי את שולי הזכוכית בעזרת צדפים אחידים קטנים, אחרי זה הדבקתי את הצדפים היותר גדולים ואחר-כך מילאתי רווחים בינהם בצדפים קטנים שונים עד שיצא סידור יפה שכזה 🙂 .

ומה דעתכם?

P.S. את הלולאה לתלייה על הקיר עדיף לחבר לבסים עוד לפני שמתחילים לעבוד על היצירה, אחרת יהי קשה לחבר לאלאה במצב של יצירה מוכנה

[ad#rectangle]

תעקבו ושיתפו!