ריפוד לכיסא מג'ינסיש לי נטייה לאסוף חפצים שאני מקווה להשתמש בהם בעתיד ליצירות שלי. כך קורה גם עם מכנסי ג'ינס ישנים. חבל לי לזרוק אותם, במיוחד שהבד הוא חזק ושימושי לשאת כל מיני תפקידים כבדים: תיקים, תחתיות, ריפוד וכו'.
הפעם השתמשתי בזוג מכנסי הג'ינס בצבע תכלת בהיר לצורך החלפת הריפוד בכיסא התפירה שלי. הכיסא הוא מאוד נוח לי לצורכי התפירה ולא רציתי להיפרד ממנו, אך מראהו היה כבר מזעזע מרוב הליכלוך והקתמים.

לקחתי נייר עיתון ופרסתי אותו על מושב הכיסא, קיפלתי את הנייר כלפי מטה והדקתי אותו למושב בעזרת סיכות. גזרתי מסביב למושב הכיסא, לפי קו ההידוק של הבד הישן, והורדתי את הסיכות. קיבלתי שבלונה לגזירת הבד למושב.

[ad#adaptive]

את המשענת עטפתי בנייר עיתון, גזרתי את החתיכות המיותרות ובאותה הצורה קיבלתי שתי שבלונות של המשענת (קדמית ואחורית).

הכסא לפני האפגרייד

כמובן, לא היה לי בד רחב כל כך כדי שאגזור ממנו את המושב כולו ואת שני החצאים של המשענת, לכן תפרתי ביחד כמה חתיכות של אותם המכנסיים עד לקבלת חתיכות גדולות יותר שהתאימו לי לגזירת השבלונות.

ברגע שגזרתי את הבד לפי השבלונות, פירקתי את הכיסא: הפרדתי את המושב ואת המשענת.

עטפתי את המושב בחתיכת ג'ינס מתאימה והדקתי אותו בעזרת אקדח רהיטים מסביב למושב. הייתי צריכה למתוח את הג'ינס ממש חזק כדי לכסות את הבד הישן וכדי שהמראה של המושב יהיה חלק ומתוח. הברגתי את המושב בחזרה לכיסא.

את שני החצאים של המשענת תפרתי ביחד בצדדים ובקו העליון עם הפנים פנימה (לא תופרים את הקו התחתון, משאירים פתח), ואז הפכתי אותה החוצה. הלבשתי את הג'ינס על המשענת מעל הבד הישן, כמובן, וסגרתי את הפתח התחתון ביד בתפר נסתר. ואז הברגתי את המשענת בחזרה לכיסא.

הכיסא יצא יפה, ממש כמו חדש.

הכסא אחרי האפגרייד

[ad#rectangle]